Освоїти органічне землеробство нам під силу!

 

В рамках спільного з Житомирським національним агроекологічним університетом проекту Федерального міністерства та сільського господарства Німеччини в галузі органічного сільського господарства наш університет відвідав проректор з наукової діяльності Дрезденського техніко-економічного університету, професор Кнут Шмідке Дана.

З німецьким колегою зустрілися учасники робочої групи з питань удосконалення робочих планів і програм з підготовки магістрів спеціалізації «органічне землеробство», яку очолює декан агробіотехнологічного факультету В.С. Хахула, та обговорили конкретні пропозиції щодо підготовки таких фахівців. Була висловлена впевненість, що проведена зустріч стане значним поштовхом до започаткування виробництва органічної продукції у нашому навчально-виробничому центрі, а отже і джерелом надходження додаткових коштів до бюджету університету. Сьогодні Європа зацікавлена в українській органічній продукції, а Україна, як неодноразово наголошує ректор університету А.С. Даниленко, – в отриманні додаткової доданої вартості.

Проректор з освітньої, виховної та міжнародної діяльності, професор І.М. Паска обговорив з паном Шмідке доцільність відкриття в університеті напряму з підготовки фахівців органічного тваринництва, адже навчально-виробничий центр університету має достатню базу для такої підготовки. На думку професора Шмідке, органічне тваринництво стало б джерелом отримання таких необхідних для рослинництва органічних добрив.

15 березня пан Кнут Шмідке Дана зустрівся з проректором з наукової і інноваційної діяльності, професором В.В. Сахнюком, начальником відділу науково-дослідної та наукової діяльності, доцентом Т.М. Царенком і завідуючою редакційно-видавничим відділом М.О. Сокольською. В ході зустрічі були обговорені питання поліпшення якості фахового наукового видання «Агробіологія» через створення міжнародної редакційної колегії, членом якої дав згоду бути професор Шмідке.

16 березня у конференц-залі відбулася лекція Кнута Шмідке Дана з питань органічного землеробства, яка викликала неабияку зацікавленість не лише студентів, а й науково-педагогічних працівників. Професор дав вичерпні відповіді на питання, які цікавили слухачів.

Всі присутні на лекції не лише отримали задоволення від спілкування з іноземним гостем, а й вийшли з впевненістю, що здійснити окреслені перспективи нам під силу!