Робочий візит професора Дрезденського університету прикладних наук Knut Schmidtke

 

В період з 31 серпня по 4 вересня в Білоцерківському  національному аграрному  університеті з робочим візитом перебував професор Дрезденського університету прикладних наук Knut Schmidtke (Німечинна).

Професор K. Schmidtke зустрівся  з ректором Білоцерківського національного аграрного університету, академіком А.С. Даниленком  та проректором з наукової та інноваційної діяльності, професором О.М. Варченко.  Під час зустрічі обговорювали перспективи розвитку партнерських відносин щодо організації академічної мобільності студентів, аспірантів і науково-педагогічних працівників між двома університетами.

В рамках зустрічі професор зустрівся з колективом викладачів та студентів агробіотехнологічного факультету, познайомився з навчальними аудиторіями з кормовиробництва та органічного виробництва факультету.

Knut Schmidtke взяв участь у посвяті першокурсників у студенти агробіотехнологічного факультету спеціальностей «Агрономія», «Садово-паркове господарство», «Геодезія та землеустрій» і «Лісове господарство», яка традиційно відбулася у Білоцерківському міському Будинку органної музики. Професор із задоволенням вручив всім студентам залікові книжки і побажав, щоб навчальний рік став успішним, а отримані знання  та досвід, дозволили  стати висококваліфікованими фахівцями.

Звертаючись до студентів Knut Schmidtke відмітив: «Сьогодні ви отримали змогу навчатися в одному з найкращих аграрних навчальних закладів – це початок осяйного й нелегкого шляху до здобуття нових знань. Пишайтеся тим, що ви увійшли у дружню й згуртовану родину, бережіть і примножуйте його традиції та надбання».

31 серпня та 1 вересня Knut Schmidtke прочитав лекції для викладачів агробіотехнологічного факультету за темою: «Успішні технології органічного вирощування кукурудзи» та «Організація органічного землеробства в Німечинні».

2 вересня професор відвідав ТОВ «Росава», яке знаходиться в с. Пустоварівка Сквирського району, де ознайомився з передовими технологіями вирощування сільськогосподарських культур, заготівлі та внесення компостів, роботою сучасних насіннєвих та біотехнологічних лабораторій.

3 вересня Knut Schmidtke разом з деканом агробіотехнологічного факультету В.С. Хахулою та завідувачем кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин М.Б. Грабовським ознайомилися з технологією вирощування моркви, ожини, малини в СФГ «Острійки» та  елементами органічного землеробства в  ФГ «Ліщинка» Кагарлицького району Київської області. 

4 вересня відбулася зустріч професора зі студентами агробіотехнологічного факультету спеціальності «Агрономія» на тему: «Технологія вирощування польових культур в органічному виробництві».

В результаті візиту заключено договір про співпрацю між Білоцерківським національним аграрним університетом та Дрезденським університетом прикладних наук та договір між агробіотехнологічним факультетом Білоцерківського національного аграрного університету  та факультетом землеробства (довкілля) та хімії Вищої школи техніки та економіки Дрезденського університету прикладних наук. Цими договорами передбачено розвиток співпраці в галузі освіти, науки, участь у  спільних грантових програмах, обмін студентами та викладачами. Окремим пунктом передбачено розвиток органічного виробництва як в освітній так і в науковій сферах БНАУ.

 

Заступник декана з виховної та культурно-масової роботи Н.М. Крупа

Доцент кафедри генетики, селекції і насінництва В.Я. Сабадин